محمود فکری: امیدوارم این خبر طنز باشه!

به گزارش  لیگ برتر محمود فکری، سرمربی تیم فوتبال هوادار تهران در مورد شروع زود هنگام تمرینات‌شان در پیش فصل اینگونه توضیح داد که: “در فوتبال نکاتی وجود دارد که اگر بتوانیم آنها را رعایت کنیم، می‌توانیم فاکتورهای برنده شدن را به خودت نزدیک کنی. یکی از اهداف ما این بوده که خیلی سریع و به موقع تمرینات‌مان را شروع کنیم تا با توجه به مشکلاتی که باشگاه داشته بتوانیم یک سری از مسائل‌مان را حل کنیم. ما اولین تیمی بودیم که شروع کردیم ولی از این زود شروع کردن ضرر هم دیدیم و هیچ استفاده‌ای نکردیم، چون بازیکنان‌مان وقت شروع بازی خستگی داشتند و بی‌انگیزگی به دلیل تعطیلی در شروع بازی‌ها داشتیم.

آقای فکری در این خصوص ادامه داد: این‌ها باعث می‌شود بازیکنان بی‌انگيزه شوند و سخت بتوانیم آمادگی بدنی‌شان را حفظ کنیم. در فوتبال دنیا برنامه‌ریزی برای چندین سال می‌کنند و اتفاقاتی که برای تیم‌شان می‌افتد چه ملی و چه باشگاهی را پیش‌بینی می‌کنند و طبق آن برنامه می‌چینند ولی تمام برنامه‌های ما تعطیل می‌شود. مثلا بازی تیم ملی امید داریم یا باشگاه‌های آسیا یا اینکه تیم ملی کشورمان اگر بازی تدارکاتی داشته باشد، همه این‌ها بهانه‌هایی می‌شوند برای اینکه فوتبال و لیگ خودمان را تعطیل کنیم که کمکی به فوتبال ما نمی‌کند و ضربه هم می‌زند و باعث افت فوتبال ما می‌شود. بازیکنان در صورتی می‌توانند رشد کنند که روی نظم و انضباط و برنامه باشند. وقتی بازی‌ها تعطیل می‌شود، بازیکنان تحلیل می‌روند، خسته و بی‌انگیزه می‌شوند و از طرفی باعث آسیب‌دیدگی می‌شود. آسیب‌دیدگی هم روی کیفیت بازیکن و تیم و حتی کیفیت تیم‌های ملی در رقابت‌های برون‌مرزی تاثیر دارد.

او در خصوص بازی با تراکتور گفت: در رابطه با بازی تیم هوادار و تراکتور برنامه‌ای داده بودند که ساعت ۷ یا ۷:۳۰ قرار به برگزاری بود و ما حدود ده روز زودتر نامه‌نگاری کردیم و هماهنگی با باشگاه تراکتور انجام داد که بتوانیم بازی را یک ساعت جلوتر بیاوریم تا این بازی بصورت مستقیم پخش بشود. برای باشگاه. بازیکنان‌شان خوب بودند و هم اینکه تیمی که با آن بازی داشتیم، تیم پرطرفدار و خوب تراکتور بود که این بازی را اهالی فوتبال ببینند ولی با هزار مصیبت این یک ساعت تاخیر را گرفتیم. از طرفی هفته به هفته بازی‌ها خیلی راحت و مثل آب خوردن تعطیل می‌شود. شنیده‌ام که بازی لیگ امسال ما تا مرداد سال آینده طول خواهد کشید! نمی‌دانم این خبر طنز است یا واقعیت دارد. ما از ۲۵ خرداد تمرینات خودمان را شروع کردیم و از آن طرف اگر بخواهد در مرداد ماه تعطیل شود فاجعه است. توجه به این موضوعات کار خیلی سختی نیست و خیلی راحت درست می‌شود.

 

به نقل از “ورزش سه”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا