رئال و سیتی: تاریخ سازها به هم رسیدند

نیمه نهایی چمپیونزلیگ هیچگاه تا این اندازه خاص و هیجان انگیز نبوده است.

نیاز به گفتن نیست که وقتی یکطرف دربی اروپایی دلامادونینا برقرار است و آن سوی دیگر جدال دو سرمربی خارق العاده که از قهرمانی سیر نمی شوند، چه رقابت جذابی در پیش خواهد بود.

حتی اگر طرفدار لیورپول، بایرن مونیخ، بارسلونا و سایر تیم های اروپایی هستید وقتی بدانید در نیمی از فینال های این رقابتی که بیش از نیم قرن سابقه دارد حداقل یکی از سه تیم حاضر در نیمه نهایی، حضور داشته اند پی به جلوه و کیفیت متفاوت شانس های راهیابی به فینال UCL 2022-23 می برید.

درواقع جایی که اینتر، میلان و رئال مادرید حضور دارند، تاریخی رشک برانگیز وجود دارد. چرا که در ۱۳ فینال از ۱۵ فینال نخست جام باشگاه های اروپا، یکی از این سه تیم باسابقه و پرافتخار حضور داشته اند. به اعداد دقت کنید… باید اعتراف کرد هیجان و حساسیت سال های اخیر چمپیونزلیگ وام دار چنین عملکردهای خیره کننده ایست. در کنار این تاریخ درخشان نمایندگان ایتالیا، وجود پرافتخارترین باشگاه اروپایی نیز تمام توجهات را جلب می کند. سفیدهای مادرید که تا همیشه به این جایگاه غرورآفرین تکیه زده اند.

حال به این نکته هم توجه کنید که مدعی چهارم، قدرت نوظهور قاره سبز است که به لطف ریال های سعودی و نابغه ای به نام پپ گواردیولا تیمی پیشروتر از زمان خود است چون فوتبالی که من سیتی این روزها ارائه می کند چنان طراوت و زیبایی دارد که می تواند تا سالیان سال در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی دنیا به رقابت بپردازد.

اگر هنوز اندک تردیدی به بزرگی این semi-final خاص دارید با یادآوری نفرات هر ۴ تیم آن را برطرف کنید و سعی کنید فارغ از نگاه هواداری، ازین فرصت تاریخی نهایت بهره را ببرید.

سکان هدایت پرافتخارترین باشگاه اروپایی بر عهده کارلو آنجلوتی بزرگ است. کسی که ۹ بار در نیمه نهایی های UCL حضور داشته و ۴ عنوان قهرمانی در کارنامه ی درخشانش ثبت کرده. از رقیب کارلتو غافل نشوید. گواردیولا به لطف ذهنیت کمال گرایش ۱۰ بار به نیمه نهایی راه یافته. هر دو تیم رئال مادرید و منچسترسیتی، بهترین مهاجمان حال حاضر فوتبال دنیا را در اختیار دارند. کریم بنزمای تمام نشدنی و بچه غول نروژی، ارلینگ هالند.

دو تیم ایتالیایی هم با کوله باری از افتخار، نیازی به دمیدن هیچ شخصی برای گرم کردن تنور رقابتشان ندارند. نراتزوری و روسونری روی هم رفته نزدیک به ۲۵۰ سال عمر و یک قرن رقابت را با یکدیگر دارند. چه چیزی ازین اصالت و قدمت هیجان انگیزتر؟ همین یک مساله کافیست تا پای این جدال سنتی سراسر حیثیتی و خصومت آمیز میخکوب شد.

باید دید در پایان این فصل از معتبرترین رقابت های باشگاهی فوتبال دنیا، در نهایت جام زرین قهرمانی گرد و خاک ویترین افتخارات میلانی ها را پاک خواهد کرد یا به جمع ۱۴ کاپ قبلی مادرید اضافه خواهد شد یا قرار است ویترین من سیتی با کاپ قهرمانی UCL مزین شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا