صحبت‌های تند سخنگوی نفت آبادان علیه ساپینتو

باشگاه صنعت نفت آبادان از سرمربی استقلال تهران به ارکان قضایی فدراسیون فوتبال شکایت کرد.

پس از اتفاقات رخ داده در جریان مسابقه و کنفرانس خبری پس از دیدار استقلال تهران مقابل طلایی پوشان دیار اروند، باشگاه صنعت نفت آبادان از سرمربی آبی‌پوشان تهران به ارکان قضایی فدراسیون شکایت کرد.
در این رابطه روح اله محمدی نایب رئیس هیئت مدیره و سخنگوی باشگاه صنعت نفت آبادان اظهار داشت: متأسفانه سرمربی استقلال تهران در جریان مسابقه و به دفعات نسبت به بازیکنان، کادر فنی و مدیریتی تیم ما پرخاشگری و اهانت کرد همچنین ایشان پس از پایان مسابقه و در کنفرانس خبری بعد از بازی مثل خیلی از بازی‌های گذشته لیگ با عباراتی بسیار گستاخانه و بی‌ادبانه که قطعا نشأت گرفته از سطح پایین روابط اجتماعی ایشان دارد. در خصوص سرمربی محبوب تیم ما صحبت کرده که این رفتار به هیچ وجه برای ما پذیرفتنی نیست. به همین دلیل صبح امروز طی نامه‌ای رسمی شکایت خودمان را به ارکان قضایی فدراسیون فوتبال اعلام کردیم و امیدواریم دادرسی برای دادخواهی ما و مبارزه با این بی‌اخلاقی‌ها پیدا شود.
محمدی افزود: البته اعتقاد داریم که رفتارهای سرمربی استقلال تنها به ذات تند خوی وی بر نمی‌گردد و سهل انگاری و قصور مسئولان باشگاه استقلال در توجیه کردن سرمربیشان برای دوری از این رفتارهای خارج از شأن را مشخص می‌کند که می‌بایست مسئولان آبی‌پوشان به جای فرافکنی‌های همیشگی در این ارتباط در ابتدا پاسخگوی افکار عمومی فوتبال ایران و سپس ارکان قضایی فدراسیون باشند چرا که آقای ساپینتو رفتار و گفتارش به عنوان سرمربی این باشگاه در عموم جامعه منتشر می‌شود و وقتی باشگاه با این رفتارها برخورد نمی‌کند به نوعی همسو و شاید حمایت کننده و تقویت کننده این بی‌اخلاقی‌ها در فوتبال تلقی گردد.

سخنگوی باشگاه صنعت نفت آبادان با گلایه از کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: پرخاشگری‌ها، تندخویی‌ها و اهانت‌های سرمربی استقلال تهران منحصر به دیدار مقابل صنعت نفت آبادان نبوده است و این رفتار از ابتدای فصل با اشکال گوناگون و بر علیه افراد مختلف بوده است و اگر کمیته انضباطی بدون توجه به شخصیت حقوقی وی و متناسب با آئین‌نامه‌های انضباطی جاری فدراسیون برخود لازم را انجام می‌داد شاید خیلی زود سرمربی آبی‌پوشان متنبه می‌شد و مروج پرخاشگری در فوتبال ایران نمی‌شد. در کل ما معتقدیم این ترک فعل ارکان قضایی فدراسیون فوتبال و مدیران باشگاه استقلال تهران در برخورد با رفتارهای خارج از شأن و جایگاه یک سرمربی تیم لیگ برتری در طول فصل جاری دلیل اصلی رخ دادن اتفاقات روز گذشته از سوی سرمربی آبی پوشان بوده است.
نایب رئیس هیئت مدیره صنعت نفت آبادان ادامه داد: ما پیش از این شاهد بوده‌ایم که سکوت در برابر پرخاشگری‌ها و رفتارهای خارج از عرف و شأن سرمربیان خارجی چه نتایجی را برای فوتبال ملی‌مان به همراه داشته است و اکنون می‌بینیم که آقای ساپینتو با قدم گذاشتن در آن مسیر حتی پا را فراتر گذاشته و به باشگاه‌های قدیمی و بزرگان فوتبال این کشور اهانت می‌کند آن هم در شرایطی که کمترین دستاورد فنی را برای فوتبال ایران داشته است که حتی اگر داشت هم مجاز به اینگونه بی‌اخلاقی‌ها نبود.
روح اله محمدی در پایان صحبت‌هایش گفت: اگر ارکان قضایی فدراسیون فوتبال با همان دستورالعمل و رویه‌ای که به وسیله آن مدیر تیم صنعت نفت آبادان را تنها به دلیل انجام یک مصاحبه، شبانه و قبل از رسیدن به منزل محکوم و محروم ساخت، با سرمربی استقلال تهران هم برخورد کنند. به طور قطع حکم صادره درسی عبرت آموز برای همه توهین کنندگان و پرخاشگران فوتبال کشور خواهد شد و شاهد فضایی مساعدتر در فوتبال ایران می‌باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا