طارمی گل اروپایی می‌خواست، نگذاشتند!

شانس گلزنی در لیگ قهرمانان اروپا از مهاجم ایرانی پورتو گرفته شد.

مهدی طارمی چهار شب پس از اینکه در هفته دهم لیگ برتر پرتغال شب کابوس‌واری مقابل استوریل داشت و پنالتی زودهنگام تیمش توسط او منجر به گل نشد و در نهایت هم با نتیجه یک بر صفر شکست خوردند، در دیدار لیگ قهرمانان اروپا برابر آنتورپ بلژیک با اتفاق غیرمنتظره‌ای برخورد کرد که سرخیو کونسیسائو تشخیص داد پنالتی تیمش را به او ندهد.

ستاره ایرانی پورتو که تیمش از ساعت 23:30 سه‌شنبه شب در ورزشگاه دو دراگائو مقابل رویال آنتورپ بلژیک قرار گرفت تا دیدار هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا را انجام بدهد، مثل بازی‌های قبل در ترکیب اولیه و خط حمله بود، ولی بازی بر وفق مرادش پیش نرفت و با بدشانسی در زدن دومین گل در چمپیونز لیگ ناکام ماند.

طارمی انتظار داشت پنالتی تیمش به او تحویل داده شود، اما انگار زننده از قبل مشخص بود و توپ را به او ندادند!

مهدی طارمی پس از اینکه فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا را با گلزنی مقابل شاختار دونتسک اوکراین آغاز کرد و در دیدار رفت هم برابر رویال آنتورپ بلژیک دو پاس گل داده و نمایش درخشانی ارائه کرده بود، با انگیزه زیادی در بازی برگشت حاضر شد تا باز هم موثر ظاهر شود و در دقیقه 5 جای‌گیری خوبی داشت و منتظر بود تا فرصت گلزنی پیدا کند، اما توپ بلند ارسالی توسط دیوگو کاستا، گلر پورتو، قدرت زیادی داشت و این فرصت از دست رفت.

ملی‌پوش ایرانی پورتو در دقیقه 15 با پرس شدید روی دروازه‌بان آنتورپ کاری کرد تا او دچار اشتباه شود و شوت این گلر پس از برخورد به پای مهدی طارمی و در ادامه پاس در عمق استفن اوستاکیو، یک موقعیت عالی گلزنی را برای تیم پرتغالی به دست بیاورد، اما شوت پای چپ اوانیلسون در یک فرصت مناسب از دست رفت و ضربه‌اش راهی اوت شد.

او وقتی متوجه شد قرار نیست پنالتی را بزند و اوانیلسون توپ را برداشته، زیرچشمی به سمت نیمکت و شاید کونسیسائو نگاهی انداخت و متعجب بود.

اولین موقعیت جدی طارمی مقابل رویال آنتورپ برای گلزنی در دقیقه 26 به دست آمد، اما توپ ارسالی به محوطه جریمه و ضربه او از نزدیکی نقطه پنالتی به سمت چپ دروازه تیم بلژیکی را سن لامنس به زیبایی مهار کرد.

طارمی در دقیقه 29 هم شانس گلزنی به دست آورد و می‌توانست در فضای خوبی که داشت این کار را انجام بدهد، اما ضربه‌اش دوباره ثمری نداشت تا آنتورپ کار را از کنار دروازه شروع کند.

با وجود اینکه طارمی از نزدن پنالتی ناراحت به نظر می‌آمد، اما اولین نفر به سمت اوانیلسون رفت و برای گلزنی به هم‌تیمی‌اش تبریک گفت.

پورتو در دقیقه 30 روی ریباند شوت په‌په و خطایی که روی اوستاکیو اتفاق افتاد، صاحب یک ضربه پنالتی شد و در حالی که انتظار می‌رفت مثل همیشه مهدی طارمی پشت توپ بایستد و با وجود از دست دادن پنالتی در دیدار اخیرشان، این بار هم شانس زدن این ضربه را پیدا کند و دومین گل‌اش در فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا را به ثمر رساند، این فرصت توسط کونسیسائو از او گرفته شد تا اوانیلسون با شوت را به سمت راست دروازه آنتورپ بزند و نتیجه را یک بر صفر کند.

بدشانسی‌های مهدی طارمی در دومین بازی متوالی همچنان ادامه داشت و در دقیقه 44 شوت این بازیکن بازهم تبدیل به گل نشد و با اختلاف اندک از کنار تیرک سمت راست به بیرون رفت تا آه و افسوس ستاره ایرانی را به همراه داشته باشد.

مهاجم ایرانی پورتو که در دیدار قبلی در لیگ برتر پرتغال پس از هدر دادن پنالتی در دقیقه 63 تعویض شده بود، در بازی لیگ قهرمانان اروپا مقابل آنتورپ بلژیک هم در دقیقه 68 به‌عنوان اولین تعویضی تیمش جای خود را به چیکو کونسیسائو، پسر سرمربی داد تا این چنین شب تلخ او تکمیل شود.

پورتو در دقیقه 1+90 روی سانتر پای چپ کونسیسائو و ضربه سر په‌په، مدافع پیشتاخته‌اش، گل دوم را به ثمر رساند و در نهایت به پیروزی 2 بر صفر خانگی مقابل رویال آنتورپ بلژیک دست یافت تا مثل بارسلونا 9 امتیازی شود و در جایگاه دوم جدول گروه H لیگ قهرمانان اروپا بایستد و شاختار دونتسک اوکراین با 6 امتیاز را پشت سرش ببیند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا