موضوعات داغ

محمد صلاح راز 6 ساله را فاش کرد

محمد صلاح در یک برنامه مستند، علت پوشیدن پیراهن شماره یازده لیورپول را توضیح داد.

محمد صلاح پس از 6 سال فاش کرد که روبرتو فیرمینو در اینکه او پیراهن شماره یازده لیورپول را انتخاب کرد، نقش اصلی را داشت. ستاره مصری در تابستان 2017 از آاس رم به لیورپول پیوست و در این مدت به همه افتخارات ممکن با این باشگاه رسیده و رکوردهای گلزنی متعددی را نیز ثبت کرده است اما او چرا شماره یازده قرمزها را انتخاب کرد؟

صلاح در مستند «بابی» در این مورد توضیح داد و گفت: «زمانی که در سال 2017 به لیورپول رسیدم، فیرمینو در واگذاری شماره 11 برای من تردیدی نداشت. وقتی به لیورپول پیوستم، متوجه شدم که فیرمینو شماره 11 را بر تن می‌کند. در اولین صحبتی که با هم داشتیم، از او در مورد این پیراهن پرسیدم و او به سرعت آن را به من داد و خودش 9 را پوشید. بابی به من گفت با کمال میل یازده را به من می‌دهد.»

صلاح اضافه کرد: «من به خوبی ارزش فیرمینو را به عنوان یک بازیکن می‌دانم. او یکی از بهترین بازیکنانی است که لیورپول در تاریخش داشته است. هواداران او را بیش از هر بازیکنی دوست داشتند و افسوس که از جمع ما جدا خواهد شد. بابی برای لیورپول فداکاری‌های زیادی انجام داد و همه توانش را در زمین می‌گذاشت. او با لیورپول به همه چیز رسید.»

صلاح در پایان صحبت‌های خود گفت: همه فیرمینو را دوست دارند. او واقعا آرام و همیشه خندان است. البته وقتی می بینید بازیکنی خودش را فدای تیم می‌کند، بلافاصله همه او را دوست خواهند داشت.»

صلاح در سال 2017، دو سال پس از آمدن روبرتو فیرمینو از هوفنهایم آلمان، به لیورپول پیوست و از آن زمان این دو بازیکن به همراه سادیو مانه سنگالی، مثلث تهاجمی را تشکیل دادند که باعث شد باشگاه لیورپول پس از 30 سال، قهرمان لیگ برتر شود. علاوه بر این، قرمزها در سال 2019 عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان را نیز به دست آوردند.

فیرمینو همراه با نبی کیتا، جیمز میلنر و چمبرلین، یکی از چهار بازیکنی بود که در پایان فصل لیورپول را ترک کردند. هنوز مقصد بعدی او مشخص نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا