موزه سپاهان مجوز میراث فرهنگی گرفت

مراسم رونمایی رسمی از مجوز موزه افتخارات باشگاه سپاهان به مناسبت روز جهانی موزه برگزار شد.

مجوز رسمی موزه افتخارات سپاهان از سوی علیرضا ایزدی، مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان، به محمدرضا ساکت، مدیرعامل باشگاه سپاهان، اعطا شد؛ همچنین حاضران در این مراسم پیراهن تیم سپاهان را امضا کردند.

محمد یاوری و امیرحسین شاهزیدی، از پیشکسوتان فوتبال سپاهان، در این آیین حضور داشتند و ضمن ابراز خاطرات گذشته از اقدام باشگاه سپاهان قدردانی کردند؛ بازدید از موزه افتخارات سپاهان بخش پایانی این مراسم بود.

محمدرضا ساکت، مدیرعامل باشگاه سپاهان، در این مراسم اظهار داشت: سپاهان یک تاریخ بلند در تاریخ اصفهان است و مردم شهر به زاینده‌رود و سپاهان دلخوشی دارند؛ مجموعه باشگاه فولاد مبارکه سپاهان تلاش کرده سپاهان به عنوان یک برند معتبر، بالندگی هویتی در عرصه ملی و بین‌المللی داشته باشد.

مدیرعامل سپاهان در همین زمینه و با اشاره به باشگاه‌های بزرگ دنیا ادامه داد: بسیاری از باشگاه‌های بزرگ و معتبر دنیا از جمله بارسلونا، آث میلان و اینتر میلان به عنوان الگویی در ساماندهی موزه سپاهان مدنظر قرار گرفت، سالن‌های متفاوتی ایجاد شده و سالن‌ها دیگری نیز در حال ساخت و طراحی است و یکی از سالن‌ها را به معرفی شرکت فولاد مبارکه اختصاص دادیم.

ساکت همچنین یادآور شد: موزه‌داری را به عنوان تاریخ یک مجموعه ارزیابی می‌کنیم و به عنوان اولین باشگاه ایرانی موزه‌ای در قواره نام بزرگ سپاهان فراهم کردیم، پیشکسوتان و ستاره‌های پرفروغی را به تصویر کشیدیم و غرفه‌ای به آن‌ها اختصاص دادیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا