کرسی مهم فوتبال آسیا در دست یک ایرانی

در پایان جلسه کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا، جهانگیر بیگلری به عنوان رئیس کمیته اخلاق AFC انتخاب شد.

قرعه‌کشی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا و هم‌چنین سمینار آنالیز و دانش افزایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر این بهانه را به وجود آورد که تمام مدیران فدراسیون‌های فوتبال و سرمربیان تیم‌های ملی حاضر در جام جهانی و جام ملت‌های آسیا در قطر دور هم جمع شوند.

به همین دلیل کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا از فرصت استفاده کرد و جلسه مهم امروز خود را با حضور اینفانتینو، رئیس فیفا و به ریاست شیخ سلمان برگزار کرد که در انتها، کرسی مهمی در AFC به یک ایرانی رسید.

در پایان جلسه کمیته اجرایی AFC با رای اعضا، جهانگیر بیگلری به عنوان رئیس کمیته اخلاق کنفدراسیون فوتبال آسیا انتخاب شد. حقوقدانی که پیش از این سابقه سال‌ها عضویت و ریاست کمیته استیناف AFC را در کارنامه داشته و حالا در کمیته اخلاق کنفدراسیون فوتبال آسیا صاحب صندلی ریاست شده است.

با انتخاب بیگلری، تعداد ایرانی‌های صاحب کرسی در کنفدراسیون فوتبال آسیا بیش از قبل شده است؛ مهدی تاج، که علاوه بر نایب رئیسی AFC، ریاست کمیته فوتبال ساحلی و فوتسال را بر عهده دارد و هم‌چنین در ماه‌های اخیر، میرشاد ماجدی به عضویت کمیته فنی و محمدرضا ساکت به عضویت کمیته بازاریابی کنفدراسیون فوتبال آسیا درآمده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا